OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Ivetka

Jmenuji se Marcela. Žiji s dcerou Ivetkou v nájemním bytě. Střední školu jsem nedokončila, protože jsem brzy otěhotněla. Zpočátku byl vztah s partnerem bez potíží, ale již před narozením dcery mě začal fyzicky a psychicky napadat. Ponižování, výsměch, nadávky a fyzické útoky jsem snášela asi tři roky. Důsledkem jeho útoků bylo mnoho zlomenin, otřesy mozku, pohmožděniny. Až v důsledku největšího útoku a ohluchnutí jsem začala situaci řešit.

Opustila jsem i s dcerou domácnost. Šest let jsem měla dceru ve výhradní péči, nyní ji máme s bývalým druhem ve střídavé péči.

Zdravotní problémy dcery začaly již po jejím narození. Objevily se alergie a atopický ekzém. Když měla malá 4,5 roku, dostala křečový záchvat a skončila v nemocnici. Byla devět dní v kómatu. Křeče měla i během kómatu, lékaři ji museli uspat, aby křeče zastavili. Bylo to hrozné období. Dcera strávila v nemocnici 16 dní. Po návratu z nemocnice nechodila, nemluvila, počurávala se, byla na umělé výživě.

Musela být v izolaci a stále pod dohledem. Nebyla schopná pohybu, byla plně závislá na mé pomoci – učila se znovu mluvit, musela jsem ji krmit – Nutrinidrink. Chodily jsme na rehabilitace (znovu jsme se učily chodit), používaly jsme plenky přes den i přes noc. Zkoušela jsem se pomocí terénní pracovnice získat příspěvek na péči, nicméně mi bylo sděleno, že na něj nemám nárok.

Zdravotní stav dcery s sebou přinášel velké finanční výdaje – Nutrinidrinkdy, léky a masti, hygienické ubrousky, plenky apod.. Na nic z výše uvedeného mi otec nepřispíval, v tuto dobu mi neposílal ani výživné, které bylo stanoveno rozsudkem. Náklady na péči o dceru představovaly cca 3 000,- Kč za měsíc, toto trvalo asi 3 -  4 měsíce.

V tu dobu jsem byla vedena na úřadu práce, mé příjmy tvořily sociální dávky, které byly nedostačující. Tímto začaly mé finanční problémy – zadlužila jsem se a nejsem do dnešního dne v rozumné míře schopna své dluhy splácet. Jeden dluh umořím dalším dluhem, jsem v dluhové pasti.  V současné době mé dluhy dosahují asi 90 000,- Kč.

Svou dluhovou problematiku chci řešit. Občas se mi podaří získat zaměstnání. Dcera však bývá často nemocná, nemocná bývám z důvodu špatné psychiky i já.  Po ukončené neschopence nebo „OČRku“ zaměstnavatel pracovní poměr vždy ukončí, většinou již ve zkušební době. Zaměstnavatelé si myslí, že to dělám schválně, není to však pravda. Doufám, že se mi podaří stabilní práci co nejdříve najít.

V současné době uvažuji o dokončení vzdělání. Již komunikuji se školou ohledně individuálního studijního plánu. Vypadá to však, že budu muset nastoupit na denní studium a nevím, jak vše zvládnu – nejen časově, ale také finančně. Nicméně práci bez vzdělání se mi nedaří najít.

Chtěla bych pro sebe a dceru lepší život, proto žádám o pomoc, abychom se mohly opět postavit na vlastní nohy. Navštěvuji psychologa a psychiatra, spolupracuji s organizací Člověk v tísni, o.p.s.. Dcera navštěvuje psycholožku. Bohužel se bez pomoci a stabilního zaměstnání, které se mi těžko hledá, z dluhové pasti nedostanu.

Děkuji předem za vše.


Ivetku baví kreslení, malování, tvoření všeho možného. Má moc ráda koně a baví ji i jiná zvířátka, navštěvuje zájmový kroužek chovatelství, kde se stará o různé hlodavce, ptáčky, šneky , také akvarostika kde se stará o rybičky a učí s enovým věcem. Jako správná holka si ráda hraje s panenkami a ráda si hraje na princezny.

Maminka má stejně jako Ivetka ráda koně, zvířata, přírodu, ráda fotí, jezdí na kole, plave. Maminka má ráda poznávací výlety.

Pomožme spolu Ivetce a její mamince pomoci postavit se na vlastní nohy , začít znova , podpořit maminku ve studiu.

  


Předem děkujeme za Vámi poskytnutou pomoc hmotnou i finanční.

 

Přispět můžete finančním příspěvkem na účet veřejné sbírky Nadačního fondu Dobrá srdce  

2700977831/2010 ,

variabilní symbol 301017,

pro platby ze zahraničí

IBAN: CZ2520100000002700977831

BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Veřejná sbírka Nadačního fondu Dobrá srdce

Darovací smlouva - finanční dar pro Ivetku 

Darovací smlouvu vytiskněte 2x, vyplňte údaje, částku, podepište a obojí provedení smlouvy zašlete na adresu Nadačního fondu Dobrá srdce. 


Materiální pomoc zasílejte na adresu Nadačního fondu Dobrá srdce:

Nadační fond Dobrá srdce

Slezská 535/2,

790 01, Jeseník

Zásilku prosím označte: IVETKA 

nebo přímo Ivetce, adresu sdělíme na vyžádání.


Finanční částka, která na účet veřejné sbírky Nadačního fondu Dobrá srdce pro rodinu přijde, bude použita na úhradu aktuálně potřebných věcí, potřeb , pomůcek, léků, nákladů spojených se zdravotním stavem Ivetky a dalších potřeb rodiny.

DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE S NÁMI .

 

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.