OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

Pomoc Adámkovi


Jsme čtyřčlenná rodina Pařízkových, která žije v Litoměřicích.

Tatínek Stanislav je technický specialista, rád tráví čas na zahradě a na výletech a organizuje letní tábory.

Gabriela je nezaměstnaná, se stará o syna, domácnost a taktéž se věnuje zahradě.

Daniel (*2001) studuje druhým rokem střední školu v Úl obor automatizace. Baví ho judo, počítače, hry, zimní sporty a má rád zvířata.

Jeho mladší bráška Adámek (*2007) chodí do páté třídy, zajímá ho vesmír, dinosauři, počítače, pobyt na chatě a má rád zvířata.

Adámek se narodil se v roce 2007 jako zdravé dítě. Při pravidelních kontrolách mu zjistili, že má defekt síňového septa. V roce 2010 byl sledován na endokrinologii pro malý růst. O rok později mu nasadili růstový hormon, který dostával každý den. Než nastoupil do školy, tak mu byla zjištěna lehká mentální retardace. V roce 2013 nastoupil do nemocnice, že mu defekt síňového septa uzavřou katetrizací. To bohužel udělat nemohli, že zjistili větší problém – plicní hypertenzi. Na kterou dostal první léky.

Co je plicní hypertenze? Jedná se o onemocnění, které je způsobeno vysokým krevním tlakem ve vašich plicních cévách. To zvyšuje námahu pravé srdeční komory, která pumpuje krev přes plicní cévy do levé poloviny srdce. Dlouho trvající a neléčený vysoký tlak v plicních cévách vyčerpává pravou srdeční komoru. Levá polovina srdce a vlastně pak celý organizmus dostává menší množství krve, která je navíc hůře okysličena. Důsledkem je pokles krevního tlaku ve velkých cévách, slabost, únava, dušnost, závratě.

V roce 2013 o tři měsíce nastoupil do nemocnice na defekt síňového septa, že mu částečně uzavřou chirurgicky. Operace se povedla. Dále byl sledován na oddělení kardio a plicním v Praze. Plicní hypertenze se z 2 stupně začal dostávat na 3 stupeň, tak o rok později dostal další léky. V roce 2016 se situace nadále zhoršovala a jak vysoký tlak plic přibýval, tak to mělo i vliv na srdce, které se poškozovalo. Tak mu byl zaveden centrální katetr do srdce a tím začal dostávat další léky po celý den.

Ani tím se stav nezlepšil a jeho orgány mu nemoc nadále ničila. Tak v roce 2017/05 jako desetiletý byl zařazen na čekací listinu na transplantaci srdce a plic. Na které je zařazen do dnes a jeho stav se stále zhoršuje. Navíc dostal domu kyslíkový agregát a musí být co nejvíc na něj napojený. K léčbě dostal další dva léky, aby srdce sneslo lépe těžký nápor tlaku z plic. Léky mu dávají nechutenství a během roka zhubnul o 15 kg. Nyní musí doplňovat stravu nutriční stravou.

Jaký má vliv nemoc na zájmy? Už od 4 let lyžoval, bruslil, jezdil na kole, plavat a rád cestoval. To bohužel nemůže nyní nic dělat. Nemoc se projevuje tím, že má problém ujít po rovině cca 100 m. Ještě větší problém jsou schody a mírný kopeček. Školu navštěvuje pouze, když je 100% zdraví a i jeho spolužáci ve třídě. Jinak se doma doučuje s maminkou a asistentkou.

Jaké změny je potřeba udělat v domácnosti, aby se nezhoršoval jeho zdravotní stav tak prudce?

Do celého bytu nainstalovat klimatizaci s čističem vzduch.

Pořídit automobil s větším zavazadlovým prostorem pro snadnou přepravu (kde se vejde kyslíkový agregát, který váží 87 kg, výškou 120 cm a průměrem 50 cm; dále invalidní vozík).

Jelikož rád tráví čas na chatě, tak tam je potřeba udělat úprav více. Změnit způsob vytápění. Udělat klimatizaci a opravit (vyměnit) celou střechu, aby teplota i tam byla stabilní.

Další potřebné věci, které vyžaduje jeho nemoc a pro potěšení, se snažíme hradit z našich příjmů.


Edit 20.12.2018:

Adámek byl bohužel z čekací listiny na transplantaci vyškrtnut. Podle posledních lékařských vyšetření se Adámkův stav zhoršil a jeho tělo by operaci nezvládlo. Rodina zařizuje paliativní péči.


Pomoci Adámkovi můžete zasláním finančního daru na účet veřejné sbírky

2700977831/2010 

variabilní symbol 190407 .

pro platby ze zahraničí

IBAN: CZ2520100000002700977831

BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Veřejná sbírka Nadačního fondu Dobrá srdce

Darovací smlouva - finanční dar pro Adámka

Darovací smlouvu vytiskněte 2x, vyplňte údaje, částku, podepište a obojí provedení smlouvy zašlete na kontaktní adresu Nadačního fondu Dobrá srdce: Nám.Svobody 835/31, 790 01, Jeseník


SBÍRKA POTRVÁ DO KONCE ROKU 2019, PODLE POTŘEB ADÁMKA MŮŽE BÝT PRODLOUŽENA. V TUTO CHVÍLI POTŘEBUJE ADÁMEK 400.000,-KČ.
Ke dni 18.1.2019 je ve sbírce pro Adámka vybráno 147.634,-Kč.
 Z CELÉHO SRDCE DĚKUJEME .

letáček v pdf ke stažení


Platební bránu zajišťuje portál darujme.cz, kde jsme  Adámkovi spustili sbírkovou kampaň. 
Sbírková kampaň pro Adámka na darujme.cz
 


Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.