OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

Pomoc pro Jakuba 


 
Jakub byl donedávna kluk jako každý jiný. Ještě do prosince 2016 aktivně sportoval, věnoval se atletice a hlavně běhu. Jenže těsně před Vánocemi 2016 přišla pro rodinu zdrcující zpráva. Jakub trpí leukémií.
Tatínek:
Diagnóza zněla Lymfoblastický lymfom s infiltrací do kostní dřeně. Léčba chemoterapií probíhala od února roku 2017. Transplantace kostní dřeně proběhla na konci srpna 2017. Nová kostní dřeň se ujala a "zabydluje se v těle". Současná léčba probíhá převážně doma v izolaci - sterilitě (syn bere asi 20 prášků). Postupně se zotavuje z atrofie svalů a celkového fyzického i psychického vyčerpání s velmi utlumenou komunikační schopností s okolím. Při dobrém průběhu léčby by mohl nastoupit od září po 1,5 roce do školy. Zatím se, i když s nějakými komplikacemi a velmi pozvolna, díky Bohu se léčba daří. Jakub již rok nenavštěvuje školu. Od září, když se bude vše dobře vyvíjet a bude moci do kolektivu, bude moci nastoupit do 1. ročníku vyššího gymnázia. Postupně se začíná učit, alespoň nejzákladnější předměty, aby se mohl v co největší možné míře zapojit do vyučování (bez frustrací a nadměrného stresu).
  
Manželka je od února 2017 s Jakubem celou dobu ze zaměstnání doma a stará se o něj jak doma, tak i částečně v nemocnici.  Každý týden dojíždíme z Brna do Motola na transplantační jednotku na kontrolu. Obracíme se na Vás na základě naší současné obtížné životní situaci, přičemž můj plat je podprůměrný a máme ještě 3 další děti (5 - 15 let). Máme výrazně zvýšené celkové náklady z důvodu léčby. Zvláště také na domácí hygienu a sterilitu. Máme prosbu, jestli by byla možná finanční podpora na zaplacení nábytku, který jsem musel vyměnit (mimo jiné věci jako je podlaha) před návratem Jakuba z Motolské nemocnice z Transplantační jednotky (vše muselo být sterilně čisté z důvodu minimální imunity). Máme ještě doplatit  50.000,-Kč. 

 


Pomoci Jakubovi můžete zasláním finančního daru na účet veřejné sbírky

2700977831/2010 

variabilní symbol 310518 .

pro platby ze zahraničí

IBAN: CZ2520100000002700977831

BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Veřejná sbírka Nadačního fondu Dobrá srdce

Darovací smlouva - finanční dar pro Jakuba

Darovací smlouvu vytiskněte 2x, vyplňte údaje, částku, podepište a obojí provedení smlouvy zašlete na kontaktní adresu Nadačního fondu Dobrá srdce. 


CÍLOVÁ ČÁSTKA SBÍRKY NA POMOC JAKUBOVI 50.000-KČ
 Z CELÉHO SRDCE DĚKUJEME .
Edit 8.1. 2019: Děkujeme všem dárcům a sponzorům za pomoc Jakubovi. Podařilo se vybrat  více než 50.000,-Kč , což je úžasné a jen díky vám jsme mohli Jakubovi také pořídit výkonný notebook , který Jakubovi hodně pomůže zvládat učení na gymnáziu.

Tatínek: "Kuba studuje v prvním ročníku gymnázia a musí se ještě dost učit doma

a dohánět i látku z konce základní školy. Využívá i některé počítačové interaktivní vzdělávací programy.

Do školy chodí jenom pár hodin týdně. Absolvuje také pravidelné kontroly

v nemocnici v Motole. Přitom všem tráví dost času na počítači.

V rámci této skutečnosti by rád pořídil nový počítač s větším výkonem,

šetrnější obrazovkou na oči a možností mobility."


 

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.