OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

Luboškův příběh

Ahojky,

na začátku roku 2017 mě začalo pobolívat břicho. Maminka mě vzala k lékaři, týden jsem strávil v nemocnici v Jeseníku. Ze začátku měli lékaři podezření na žaludeční vředy a chudokrevnost.

Vyšetření žaludku však ukázalo, že to není vřed a převezli mě do 100km vzdáleného Olomouce na další vyšetření,  tam jsem zůstal ležet . Vyšetření ukázalo, že mám vzácné onkologické onemocnění – Burkittův lymfom . Burkittův lymfom je vysoce maligní nádor řazený mezi non-Hodgkinské lymfomy .

Pan doktor říkal, že je to závažné onkologické onemocnění, které vyžaduje dlouhodobou, několika měsíční léčbu – chemoterapii. Terapie má multiorgánovou toxicitu s celou řadou možných závažných komplikací, které mohou ovlivňovat i základní životní funkce. Vlivem nemoci a léčby jsem těžce imunokompromitovaný s nebezpečím závažných ( i život ohrožujících) infekcí. Během léčby se opakovaně dostávám do stavů, kdy  potřebuji pomoc druhé osoby. Jsou trvale nutná epidemiologická opatření, kdy se minimalizuje kontakt s nemocnými. Mám dietní opatření – jaterní dietu apod. , vždy podle aktuální toxicitě léčby.

Léčba mi byla záhájena 10.2.2017. Po první várce jsem se na chvíli , podíval domů. Bohužel díky zánětu zubu, který mi v Jeseníku odmítli ošetřit, jsem musel jet do Olomouce dřív a tam jsem už zůstal. Zánět se mi dostal do celého těla a ještě se k tomu přidal zápal plic.

Zvládl jsem to, mám za sebou druhou dávku chemoterapie a před sebou ještě 5 měsíců. pak se uvidí, jaký bude další postup.

Ale víte co? JÁ TO ZVLÁDNU!!!  Musím, mám ještě  2 sestry a 2 bratry, maminka to nemá jednoduché, je na nás sama .

Maminka za mnou do Olomouce jezdí vlakem nebo autobusem,  jak jen může a jsem moc rád, že můžu občas na pár dní  domů.

Do školy nechodím, učím se s paní asistentkou v nemocnici a jde mi to J .

Miluji koně, fotbal , rád jezdím na kole a luštím osmisměrky.


 

Maminka Jana je povoláním ošetřovatelka koní, koně jsou i její velkou zálibou.

Tuto zálibu mají i všechny její děti, které vychovává sama, tatínek přispívá výživným.

Maruška 15let navštěvuje sedmý ročník základní školy, Lubošek 13 let je šesťák, Kuba 9 let  je v druhé třídě,  Anička 7 let chodí do přípravné třídy základní školy a Matěj 5 let chodí  teprve do školky.


Jak můžete Luboškovi  a jeho rodině pomoci?

Finančním příspěvkem na účet veřejné sbírky Nadačního fondu Dobrá srdce 2700977831/2010 

Veřejná sbírka Nadačního fondu Dobrá srdce

pro platby ze zahraničí

IBAN: CZ2520100000002700977831

BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

variabilní symbol (vs) 132017

Dbejte prosím na zadávání variabilního symbolu (vs), ten je velice důležitý pro správné přiřazení platby Luboškovi. Děkujeme.

Finanční částka, která na účet veřejné sbírky Nadačního fondu Dobrá srdce pro Luboška a jeho rodinu přijde, bude použita na nákup léků, doplňků,  nízkobakteriální stravy a dalších  potřebných věci spojených s léčbou Luboška.


Luboškovi můžete pomoci i materiálně: 

Luboš rád luští osmisměrky.

Dezinfekční mýdla a gely od sanytolu nebo detolu.

Dezinfekční odstraňovač skvrn na prádlo, dezinfekce na prádlo, povrchy fa Sanytol nebo cokoli.

Roušky

Rodině pomůžou i utěrky, ručníky, povlečení, oděvy, obuv, hračky a pomůcky pro rozvoj dětí, drogistické zboží, přípravky a pomůcky na úklid,

Předem děkujeme za Vámi poskytnutou pomoc  finanční i materiální. 

Materiální pomoc zasílejte prosím na korenspondenční adresu Nadačního fondu Dobrá srdce:

Nadační fond Dobrá srdce

nám. Svobody 835/31,

790 01, Jeseník

Zásilku prosím označte PRO LUBOŠKA.

Pomoc osobně Luboškovi dovzeme. 

 

DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE S NÁMI .

Přidat komentář

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.