OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč


Příběh Teušky

Teodoře Kučerové se v pouhých necelých pěti letech, 7. ledna 2016, otočil svět vzhůru nohama. Už od prosince se na malé Tee mamince něco nelíbilo. Tea málo jedla, a tak jí vzala po Novém roce k obvodní dětské lékařce. Kvůli podezření na problém se slezinou poslala doktorka malou Teu na ultrazvukové vyšetření. Tam malé Teodoře našli tumor levé ledviny. Ještě ten den matka s dcerou nastoupily na hematoonkologické oddělení pražské nemocnice v Motole, kde druhý den, tedy v pátek 8. ledna 2016, malé pacientce potvrdili, že se jedná o již prokrvený rychle rostoucí nádor levé ledviny, velký asi dvanáct centimetrů. Další den, v sobotu 9. ledna 2016 bylo rozhodnuto o zahájení chemoterapie před operačním zákrokem. Teodora dostala první dávku už ve dvě hodiny odpoledne. Reakce malého dítěte na vysoké dávky léčiv byla prudká a dramatická. Nevolnost vystřídala neutichající a zhoršující se bolest. Později o sobě chvílemi malá Tea bolestí a křečemi ani nevěděla. To jsou chvíle, kdy rodič takhle malého pacienta myslí na nejhorší.
12. ledna 2016 ráno už byla situace poněkud klidnější. Děvčeti byl zavedený port, reakce na něj však byla opět velmi bouřlivá. Nádor začal pracovat, celý se zevnitř prokrvil. Bolest, kterou dcera i její matka zažívala, se snad ani nedá popsat. Bolest a také strach. Tea byla okamžitě převezená na sál, kde jí odoperoval MUDr. Martin Vyhnánek. 
Původně lékaři očekávali nádor do velikosti dvanácti centimetrů, ten však vyplňoval velkou část břišní dutiny a prorostl až k samotné bránici. Nález překvapil i zkušené lékaře. Nádor byl tak velký, že operační jizva byla nakonec vedena podélně, i příčně. Během operace tak došlo k velké ztrátě krve a zástavám životních funkcí. Malé bojovnici se však z tohoto světa nechtělo, chtěla zpátky za mámou, sestrou a ostatními.
Ani operace však nepřinesla úlevu a období klidu. Již druhý den u pacientky došlo ke kolapsu levé plíce a nikdo nevěděl proč. V umělém spánku Tea strávila celý týden, po probuzení nemohla mluvit, svalstvo ochablo natolik, že jí hlavu podpírali plyšáci, které měla u sebe v postýlce.


Mezitím lékaři oslovili zahraniční onkologická pracoviště ohledně konzultace nálezu. Nádor byl nezvykle agresivní a hlavně se podle všeho jedná o sarkom ledviny, který oficiálně není popsán. Léčba tak byla sestavena intuitivně s využitím všech dostupných znalostí a po všech uskutečněných konzultacích. Teodora prošla i velice silným ozařováním bříška a cíleným zářením kolem srdíčka k bránici. Jako jedni z mála bez přestávky, i když maminka musela Teu v té době nosit v náručí. Chemoterapie si na malém tvorečkovi vybrala svou daň. Zvracení a vylučování krve, průjmy, únava, rapidní úbytek váhy.
V prosinci 2016 Teušce dokapala poslední chemoterapie, a v lednu 2017 byla magnetická rezonance i ultrazvuk beze změn. Bohužel se ještě nedá říct, že by Tea měla definitivně vyhráno. Návrat nemoci u onkologických pacientů je možný, a tak je stále strašákem. 
Jak je na tom Tea dnes? Silné léky a ozařování jí rozladily organismus - od spánkového režimu přes přijímání potravy po hospodaření s energií. Po chemoterapiích má také sníženou imunitu, a tak maminka musí dávat pozor na všechno, s čím její dcera přichází do styku. Tea je pořád tak zesláblá, že ji musí maminka nosit v náručí nebo vozit v kočárku. Dodržování přísné diety, kdy si nemůže dát nic z toho, na co má chuť, malému dítěti také jistě nepřidá, stejně jako neustálé odběry krve a dojíždění do nemocnice. Kvůli své nemoci a následkům Tea také nenastoupí v září do školy.


Co bude dál? Další magnetickou rezonanci má Tea naplánovanou na 18. března 2017. Málokdo asi tuší, jak je takové čekání na výsledek stresující. Všichni ale doufáme, že pro Teu zase vysvitne slunce na nebi, radujeme se z maličkostí, třeba, že Tea přibrala půl kila. 
Maminka to nemá lehké, byla na dceřinu nemoc a její léčbu dlouho sama. S oběma dcerami se přestěhovala do nového podnájmu, nový byt přizpůsobila potřebám léčby. Je vybavený tak, aby se dal udržovat maximálně sterilně. Maminka malé Tey už ale na všechno není sama, má kolem sebe spousty nových lidí, kteří chtějí pomoci, možná i právě Vás, co čtete tento příběh.
Tohle je příběh malé Teušky a její maminky. Holky neprochází zrovna růžovým obdobím, a co víc, příběh stále ještě pokračuje. V říjnu jsem holky poznala u nás na prodejně a jistě mi dáte za pravdu, že do očí Teušky se nelze nezamilovat. Alespoň já se zamilovala a cítila jsem, že chci pomoct. A tak je tu pokračování příběhu. 
26. února 2017 se koná v Milevsku benefiční fotbalový turnaj pro Teu. Výtěžek ze startovného a příspěvky od fanoušků poputují na transparentní účet. 
4. března 2017 se uskuteční benefiční večer pro Teu. Na úplném začátku to měl být ples s kapelou Fresh Band, nakonec je z toho velká akce, kde kromě dalších účinkujících vystoupí i skupiny Maxim Turbulenc a Oceán. To se ale dočtete z našich plakátů. 
Chtěla bych poděkovat všem, kteří mi s tímto večerem pomáhají. Chtěla bych poděkovat účinkujícím, že do toho s námi jdou. Věřím, že vás přijde hodně a akci si užijeme. 
Markéta Bibrová Velková
PS: Co bychom potřebovaly? Momentálně holkám dosluhuje auto. Malá Tea bude ještě nějakou dobu odkázána na to, že jí bude máma nosit nebo vozit v kočárku na všechny ty kontroly, odběry a vyšetření, ať už v Táboře nebo v pražském Motole. Uvítáme jakoukoli pomoc s tím, co výběr, nákup, provoz a údržba automobilu obnáší.

Pomoc pro Teu facebook


Jak můžete Teodorce a její rodině pomoci?

Finančním příspěvkem na účet veřejné sbírky Nadačního fondu Dobrá srdce  2700977831/2010 ,

variabilní symbol 7012016,

zpráva pro příjemce: Dar pro TEU

pro platby ze zahraničí

IBAN: CZ2520100000002700977831

BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Dbejte prosím na zadávání variabilního symbolu (vs), ten je velice důležitý pro správné přiřazení platby. Děkujeme.

Finančním příspěvkem do sbírkové kasičky v Táboře v hračkárně Wiky Stop Shop u Čápova Dvora. 


Teušce můžete pomoci i materiálně: 

Mýdla, dezinfekční přípravky Sanytol.

Tento nápoj Teušce dělá moc dobře.

Teuška miluje pohádku Ledové království , moc ráda maluje.

Radost by ji udělaly princeznovské šaty (vel.116) , akrylové barvy, šperky , je to parádnice, baletka :-), DVD Tancujeme s Míšou. :-) .

Předem děkujeme za Vámi poskytnutou pomoc hmotnou i finanční.

Hmotnou pomoc zasílejte na kontaktní adresu Nadačního fondu Dobrá srdce:

Andrea Hejná

nám.Svobody835/31,

790 01, Jeseník

Zásilku prosím označte PRO TEUŠKU

Zaslat můžete i přímo mamince, adresu sdělíme na vyžádání smile .

DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE S NÁMI .

Pomoci můžete i nákupem, prodejem, účastí v aukcích v Dobročinném bazárku na facebooku: Dobročinný bazárek - Aukce dobrých srdcí

Máte eshop, šijete, háčkujete, korálkujete, modelujete, košíkaříte, tvoříte, děláte masáž, vlasy, fotografujete, máte obchůdek,..... darujte předmět, poukaz na služby či nákup do aukce. 

Darujte, prodejte, nakupte nebo vydražte a podpořte tak Teušku.
Přidat komentář

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.