OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

Pomoc pro Dominičku


   

Není těžké milovat dítě zdravé a krásné,avšak jen Velká láska se dovede sklonit k dítěti postiženému..Miluji Tě Dominko moje

Obrazek

Chtěla bych se podělit o náš příběh. V roce 2002 jsem otěhotněla a byla jsem strašně ráda, že budu mít miminko, ale nikdy mě nenapadlo, co se může stát. Ze začátku bylo všechno bez problému, až jednoho dne, když jsem byla ve 27. týdnu těhotenství, mi bylo večer zle. Řekla jsem si: to je tím těhotenstvím. (Nikdy by mě nenapadlo, že tak brzo porodím). Večer jsem šla spát.

Bylo to 29. 3. 2003, asi kolem páté hodiny ráno mě probudil divný pocit, strašně mě bolelo břicho a záda. Rychle jsme odjeli do nemocnice a odtamtud mě převezli do Fakultní nemocnice do Brna. Ještě ten den v 12:25 hodin jsem porodila mojí malou holčičku, která měla 35 cm a 950 gramů.A ten den začal boj o život mé malé holčičky.Dominička shodila na 830gramu a začala bojovat dál s infekcí atd... Ani jsem ji neviděla, museli ji odnést do inkubátoru a napojit na kyslík. Asi po čtyřech hodinách jsem se šla na dětskou jipku na malou podívat. Ten pocit, když vidíte toho bezbranného tvorečka, jak bojuje o život, všude samé hadičky,napojená na kyslík  a nemůžete nic udělat, vás bolí v srdci ještě víc.
Moje  malá bojovnice bojovala ze všech sil a zvládla to.11 den po narození malou opojily od kyslíku a malá náhle  zkolabovala a museli jí dát zpátky na kyslík,.Den potom dostala infekci a bohužel infekce zasáhla mozek (následky  má poškozený mozeček a cévky zablokované které nejdou operovat ,.Potom byla 2,5 měsíce na kyslíku, měla intubaci a taky dostala transfuzi krve, prodělala infekci atd....Pak mi doktor řekl že Dominička má diagnozu DMO těžká spastická dipareza.BYLA JSEM ŠPATNÁ,ALE JE TO MOJE DÍTĚ A BUDE MĚ POTŘEBOVAT A TAK BUDEME BOJOVAT...Jezdila jsem za malou do Brna kde ležela 3měsíce ,volávala jsem tam každý den abych věděla jak je na tým její stav,ale bohužel musím říct že ten pocit že mám dítě v nemocnici a nemůžu se o ní starat mi připadalo divné a nepřipadala jsem si jako máma.

jeste-jsem-v-nemocnici.jpg


26. 6. 2003... jsem si vezla svojí holčičku konečně domů s váhou 2.300kg..Ten den jsem byla šťastná konečně jí budu mít doma a bude se cítit jako opravdová máma..Ale do roku byla malá často v nemocnici.
Čas letěl, a já jezdila od malinka s malou na rehabilitace, neurologii, oční, ortopedii, prostě samí doktoři.A trvá to dodneška a bude to tak nadále
Malá se otočila v roce a půl na bříško Když měla Dominička 9.měsíců tak jsem zjistila že budu mít miminko a těšila jsem se,ale radost netrvala dlouho ve 3.měsíci mi miminko umřelo a já musela na zákrok do nemocnice.Je to strašné co si budeme povídat,ale mě držela a drží nad vodou  Dominička Od necelých dvou let jezdíme do léčeben do Boskovic a Luže Košumberk.V roce 2008 Dominika prodělala operaci kyčlí,byla jsem stále sní po operaci byla na jipce ten pocit už nikdy nechci zažít byl to nejhorší druhý pocit co sem zažila,ale malá je statečná dokázala to vydržet..Dominička má také problém s kousáním a taky s jídlem dodnes každý den bojujeme.Dostává kašovitou stravu a nebo rozmačkanou na menší kousky.
Rok 2011 - Dominice je šest let, chodí do školky, kde má svou asistentku. Zvládá to dobře a umí asi sedm až deset slovíček, otočí se na bříško, otáčí se dokola a snaží se lézt.
Bohužel jí to moc nejde: má postižené všechny čtyři končetiny a taky mentálně je opožděná,takže malá má těžkou mentální retardaci, ale mně dělá radost každý den, když se snaží něco udělat. Je to můj poklad.
 


Přejeme všem maminkám hodně trpělivosti a hlavně síly. Jak říká doktor: vše chce čas vše  jde, ale pomalu.
S pozdravem maminka a Dominika..... 


Dominička 29.3.2017 oslavila své 14 narozeniny.Pomoci Dominčce můžete zasláním finančního daru na účet veřejné sbírky 2700977831/2010 

variabilní symbol 2903 .

pro platby ze zahraničí

IBAN: CZ2520100000002700977831

BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX


Dominičce můžete pomoci i materiálně: 

Plenky Pampers vel 6, vlhčené ubrousky. Dominičku potěší cokoliv, má ráda prstové barvičky, radost  má z každé maličkosti. 

Hmotnou pomoc zasílejte na kontaktní adresu Nadačního fondu Dobrá srdce:

Andrea Hejná

nám.Svobody835/31,

790 01, Jeseník

Zásilku prosím označte PRO DOMINIČKU

Zaslat můžete i přímo mamince, adresu sdělíme na vyžádání smile .


Děkujeme všem za podporu.   

Přidat komentář

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.