Pomoc pro Jitušku

Jituška se narodila dne 24.9.2018. Bylo to nečekaně předčasně již ve 24. týdnu těhotenství s porodní váhou 650 g a 28 cm. Šance na přežití měla velmi malé, ale Jituška chtěla bojovat a žít! Většinu orgánů měla nedovyvinutých. Strávila v nemocnici 109 dní a poté byla propuštěna do domácí péče. Po dvou měsících prodělala rotavirovou infekci, při níž přestala dýchat a srdíčko jí přestalo tlouci. Rodičům trvalo dlouhé tři minuty, než ji opět oživili.

Retinopatie, u které hrozí nedonošeným dětem slepota, vymizela po 7 měsících života. Prodělané krvácení do mozku se jako zázrakem vstřebalo. U porodu jí praskla jedna plíce, čímž se stala těžkou astmatičkou. Inhalace a masáž hrudníčku je dennodenní činnost, která jí velice pomáhá. Má ovšem velmi špatnou termoregulaci, čímž jí hrozí podchlazení. Jelikož samotná speciální výživa, která je pro Jitušku nepostradatelná stojí 6.500 Kč měsíčně, nezbývají rodině peníze na infračervenou desku s termostatem, kterou by velmi potřebovali. Stojí 14.000 Kč.

Osudem zkoušené rodině již zemřela prvorozená dcera Sofie po komplikacích při porodu. Byly jí 4 roky. Dnes rodina s Jituškou a dvěma staršími dcerkami (Aničkou 6 let a Valerkou 4 roky) bydlí v obci Vysoká. Jituška má víc jak 1 rok a nehodlá nic vzdát! Pojďme jim společně pomoci a přispějme na výše zmíněnou zahřívací infračervenou desku s termostatem.

Děkujeme Vám za jakoukoli částku !!!

Edit: Zahřívací infradesku má Jituška díky dětem ze ZŠ Bosonožská v Brně . Moc děkujeme ❤️


Zapojte se s námi do pomoci pro Jitušku . 

Přispět můžete finanční částkou na účet veřejné sbírky Nadačního fondu Dobrá srdce:

Veřejná sbírka Nadačního fondu Dobrá srdce

Číslo účtu: 2700977831/2010
Variabilní symbol: 
111419

pro platby ze zahraničí

IBAN: CZ2520100000002700977831

BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Darovací smlouva - finanční dar pro Jitušku

Darovací smlouvu vytiskněte 2x, vyplňte údaje, částku, podepište a obojí provedení smlouvy zašlete na kontaktní adresu Nadačního fondu Dobrá srdce. 

QR platba pro Jitušku.png


Výtěžek sbírky bude použit na pomoc s úhradou potřeb Jitušky.
 Z CELÉHO SRDCE DĚKUJEME .

Přidat komentář

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.