Michálek Kyba

Příběh slovy jeho sestry Aničky:

Michálek se narodil s vrozeným hydrocefalem v 34.týdnu s váhou 2400gramů a 44cm. Během 1.roka se nám přidaly další diagnózy - epilepsie, postižení všech končetin, CVI zraková vada, DMO. Ve čtyřech letech  si udělal velký psychický blok na odmítání jídla a pití a tak mu byla zavedená výživová sonda do bříška. Od 7  let začal pomalu jíst uplně rozmixované jídlo, kdy jedno jídlo jedl 40 minut, ale byli jsme rádi, že začíná pomalu papat, od 8 let se už zlepšil na tolik, že teď baští pusinkou kousky jídla a nevadí mu to. Bohužel pití dostává stále do sondy. Na na učení pití si budeme muset ještě nějakou dobu počkat, jelikož to má od doktora zakázané kvůli vdechování vody do plic. Od narození cvičíme Vojtovu metodu a teď od 6 let, už cvičíme Bobatha. Od jeho 7 let jezdíme 2x ročně do lázní, které mu taky dost pomohly. Teď v dubnu ( 2016) jsme podstoupili naši první terapii v kosmickém oblečku v NEurorehabilitačním centru Axon v Praze. Michálek začal po 3.týdnech terapie sám na 2minuty sedět a teď ve 4 týdnu terapie už dokáže sedět sám 5 minut ani se nekroutí do stran.  

Děkujeme za veškerou pomoc Kirschnerová


Editace 4.4 2017

Michálek má od 9 a půl let konečně vyndanou výživovou sondu díky tomu, že se zahuštovadlem zvládá pít z flašky. Michálek sedí mnohem lépe a udrží se chvilku sám na čtyřech. Od únorové terapie se přetočí s malou pomocí. Terapie v Axonu nám velmi pomáhají. Tento rok Michálka čekají ještě 3 terapie a  příští rok 5. Na Michálka už žádný zdravotní potřeby nepoužíváme mimo přebalovacích podložek. Podporu Michálek potřebuje zejména finanční na veškeré terapie s ubytováním, 3týdenní terapie stojí 46.000,-Kč +12.000,-Kč ubytování .

jednorázové přebalovací podložky

    


Předem děkujeme za Vámi poskytnutou pomoc hmotnou i finanční.

 

Přispět můžete finančním příspěvkem na účet veřejné sbírky Nadačního fondu Dobrá srdce  

2700977831/2010 ,

variabilní symbol 962016,

pro platby ze zahraničí

IBAN: CZ2520100000002700977831

BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX


Materiální pomoc zasílejte na adresu Nadačního fondu Dobrá srdce:

Nadační fond Dobrá srdce

Slezská 535/2,

790 01, Jeseník

Zásilku prosím označte: PRO MICHÁLKA KYBU

nebo přímo Michálkovi, adresu sdělíme na vyžádání.


Finanční částka, která na účet veřejné sbírky Nadačního fondu Dobrá srdce pro rodinu přijde, bude použita na úhradu aktuálně potřebných věcí a terapie

DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE S NÁMI .

 

Přidat komentář

Přehled komentářů

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting