OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

Informace pro žadatele o nadační příspěvek

Nadační fond Dobrá srdce pomáhá rodičům samoživitelům, kteří se ocitli v tíživé životní situaci, nemocným či handicapovaným dětem.

Žádost může podat občan ČR starší 18 let, za nezletilé děti a mladistvé jejich rodiče nebo zákonný zástupce.
Příspěvek lze poskytnout dvěma způsoby:

1) Materiální pomocí
2) Přidělením variabilního symbolu ve veřejné sbírce Nadačního fondu Dobrá srdce

Vyplňte online formulář žádosti . 

Po vyplnění žádosti , obdržíte email s informacemi jak postupovat dále. 

Odkaz na formulář : Formulář žádosti

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • žádost

  23.4.2018 1:08:12 | Mirka Lukášíková

  Dobrý den.

  Jmenuji se Mirka Lukášíková a mám 26 letou dceru Markétu. Ta je těžce mentálně i zdravotně postižená.

  Markétka se narodila v dubnu 1992. Ihned po porodu jsem se dozvídala o jejích vážných zdravotních problémech. Má Downův syndrom, těžkou srdeční vadu s plicní hypertenzí, kvůli které již není možné srdíčko operovat. Během let přibývaly další a další vážné i ty méně závažné zdravotní komplikace (hypokorticismus, celiakie (bezlepková dieta), osteoporóza, nedoslýchavost (má naslouchadla), oční vady (brýle), porucha pohybového aparátu, skolióza…) Od Markétčiných 4 měsíců jsme prováděly intenzívní cvičení Vojtovou metodou, následně pokračovaly dle Bobatha a nyní již několik let absolvuje dcera pohybovou terapii TheraSuit. Tím, že podstupuje Markéta rehabilitace, aktivuje současně CNS, normalizuje se jí svalový tonus, korigují stereotypy nejen chůze. Je potřeba v rehabilitacích pokračovat, aby se i nadále zlepšovala rovnováha, podporoval růst svalstva a vymizely další deformity… tím má hodně usnadněný život… Vzhledem k tomu, že je Markéta těžký kardiak, nemůže cvičit v blocích jako jiné děti. Jde u ní o udržovací cvičení, které má 2x týdně, vždy jen po dvou hodinách. Cena za hodinu terapie TheraSuit je 950,- Kč, za měsíc přes 15.000,- Kč. Ještě loni přispíval kraj částečně na rehabilitace, letos však nejsou žádné dotace, tedy zůstává financování vlastními prostředky, které nám chybí. Financování vlastními prostředky je pro mne nereálné, proto nám nezbývá nic jiného, než požádat o pomoc vás.

  S dcerou žiji sama. Markéta má invalidní důchod III. st. a příspěvek na péči. Já nepracuji, o dceru se celodenně starám, pobírám dávky v hmotné nouzi, které slouží k doplatku příjmů do životního minima. Po ukončení školní docházky absolvovala dcera praktickou školu. V současné době navštěvuje i sociálně terapeutické dílny (asi 2x týdně, dle zdravotního stavu), chodí do břišních tanců, jezdí na tandemovém kole vyrobeném na míru (dcera měří 139 cm, váží 32 kg), má ráda vodu, divadlo, hudbu, kreslí, ráda pomáhá, a to nejen mamince. Samozřejmě vše do té míry, co jí dovolí její zdravotní stav. Díky kombinaci postižení není schopna ani samostatného, ani fyzicky náročnějšího výkonu, všude ji vozím na kočárku či autem. V noci spává pod kyslíkovým koncentrátorem. Přes všechny překážky, které se nám staví do cesty, je Markétka děvče, které je velmi společenské, oplývá elánem do života a snahou se začlenit. Aktivity, které jí zkvalitňují život, jako je rehabilitace, logopedie či výuka se speciálním pedagogem, Markétce navíc hodně dávají, těší na ně. Vše je však hrazeno námi.

  Předem děkuji spolu s Markétkou za pochopení a vstřícnost.

  Mirka Lukášíková, Zlín, 724 988 021

  Odpovědět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.